
JTI BLIKT VOORUIT NA ÉÉN JAAR LOGIC COMPACT
De tabaksgigant pleit voor samenwerking in De e-sigarettenmarkt
JTI is anderhalf jaar geleden als eerste van de grote tabaksfabrikanten de e-sigarettenwereld binnengestapt. In februari 2018 lanceerde deze tabaksfabrikant Logic Pro in het traditionele kanaal (krantenwinkels, benzinestations, convenience shops en nachtwinkels). In september 2018 volgde de nationale uitrolfase van Logic Pro en sinds begin dit jaar nu ook Logic Compact, JTI's laatste paradepaardje. Met zijn aanwezigheid in meer dan 1.500 winkelpunten is de fabrikant ondertussen dan ook een ervaren rot in deze branche te noemen, en weet die ook wat bij de consument aanslaat en wat niet.

LEREN UIT ERVARING
“We hebben veel geleerd uit die eerste stappen met Logic Pro", aldus Consumer & Trade Communication Manager Petro De Graeve. “Niet alle traditionele winkels hebben dezelfde ambitie, capaciteit of knowhow om deze nieuwe productgroep succesvol te verkopen. Daarom is een eenvoudig te bedienen en kwaliteitsvol product in combinatie met een goede retailerbegeleiding een must. En wat de steden betreft, het valt op dat Brussel het verst geëvolueerd is in het vapegebeuren. Het multiculturele en internationale aspect van onze hoofdstad speelt daarin ongetwijfeld mee zijn rol."
GEZONDER?
Er worden vandaag veel tegenstrijdige artikels en studies over e-roken de wereld ingestuurd. Voorstanders beweren dat de e-sigaret tot 95% gezonder zou zijn dan traditioneel roken. Tegenstanders grijpen dan weer de huidige problematiek rond vapen in de Verenigde Staten aan om hun standpunten kracht bij te zetten.
“We verkopen enkel producten die aan kwaliteitseisen voldoen"
Jeroen Dhanens, Director Corporate Affairs & Communications België/Luxemburg, plaatst hier graag een belangrijke kanttekening bij: “Alles wijst erop dat de slachtoffers zelf vloeistoffen aan hun liquids hebben toegevoegd die cannabis/THC-olie en vitamine E-acetaat bevatten. Onze pods bevatten geen van deze stoffen en tot dusver valt er dan ook geen enkele link met onze producten te bespeuren. Ook verhalen over ontploffende batterijen van toestellen halen geregeld de krantenkoppen. Dergelijk negatief nieuws doet de e-zaak geen goed. We willen er dan ook de nadruk op blijven leggen dat men er nog zorgvuldiger op moet toezien om enkel in zee te gaan met fabrikanten en leveranciers die producten verkopen die aan alle kwaliteitseisen voldoen."
Hoogste kwaliteitseisen
Dat laatste is bij Logic zonder meer het geval. Meer nog, JTI stelt intern de hoogste kwaliteitseisen voor zowel hun toestellen als e-liquids. En met de voorgemengde pods is de consument zeker dat zijn product veilig is. Beide worden aan de strengste tests en controles onderworpen om zowel de consumenten als de verkopers gegarandeerde kwaliteitsproducten aan te bieden.
VAPE-INDUSTRIE TE VERDEELD
“Om dergelijke negatieve nieuwsstormen het hoofd te bieden en ook om de consument te wijzen op de gevaren van producten die hij zomaar om het even waar aanschaft, zou het goed zijn dat de vape-industrie zich in België verenigt", aldus nog Jeroen Dhanens. “Dat is voorlopig nog niet het geval, het landschap is te versnipperd.
Nochtans is het hoog tijd dat er een spreekbuis voor deze categorie opstaat die de sector als één blok kan vertegenwoordigen", houdt hij namens JTI een pleidooi voor een gemeenschappelijk front.
Gemeenschappelijk front
Er zijn wel al initiatieven genomen in die richting, maar tot op heden nog niets concreets. “Alle spelers uit de vape-industrie, van vapefabrikanten tot -verdelers en winkels, moeten zich dringend verenigen. De tegenkanting tegen de traditionele tabaksfabrikanten kan niet langer spelen. Integendeel, niet alleen zijn alle grote tabaksfabrikanten nu ook actief in deze industrie en zal dat niet meer veranderen, bovendien hebben zij een jarenlange ervaring in hoe zich te bewegen in een gereguleerde omgeving zoals nu ook de vapesector is. Daarom zijn we voorstander van een gemeenschappelijk front met iedereen die actief is in deze industrie."
LOGIC COMPACT: GEGARANDEERDE KWALITEIT
Met Logic Compact richt JTI zich vooral tot rokers die overwegen om te stoppen met roken of op zoek zijn naar een meer prijsbewust alternatief. In de nabije toekomst kunnen hierbij nog de rokers worden toegevoegd die op zoek zullen gaan naar een volwaardig mentholalternatief wanneer de mentholban voor tabakswaren in mei 2020 effectief in voege zal treden.
“We zullen distributie nog verder uitbreiden"
Voor deze doelgroepen biedt JTI met Logic Compact de ideale oplossing: een kwalitatieve, betrouwbare e-sigaret, eenvoudig in gebruik, zonder onderhoud, en dit tegen een zeer attractieve aanbevolen verkoopprijs van € 20 voor het toestel (verkrijgbaar in drie kleuren) en € 5 voor een blister met 2 pods. Daarmee is Compact ideaal voor zowel retailers als nieuwsgierige rokers die zo'n e-product willen ontdekken in een traditioneel verkooppunt, zonder al te veel complexiteit en keuzestress.
JTI is in België met Logic Pro & Compact aanwezig in meer dan 1.500 verkooppunten. “En we zullen die distributie met Logic Compact bovendien nog verder uitbreiden", vertelt Petro daarover.

4 SMAKEN, 3 KLEUREN
Aangezien JTI als enige tabaksfabrikant nu ondertussen ruim één jaar nationale distributie heeft opgebouwd, weet de fabrikant wat er belangrijk is op de Belgische markt binnen het pods- of geslotentanksegment. Op het vlak van smaakvoorkeuren zijn fruitsmaken de meest verkochte, gevolgd door tabak en menthol. Pods met 6 mg nicotine zijn dan weer veruit de meest populaire. “Daarom bieden we met Logic Compact momenteel een assortiment aan dat tegelijkertijd aan deze twee criteria voldoet, namelijk vier verschillende smaken (tobacco, menthol, berry mint en cherry) en drie nicotinegehaltes (0, 6 en 12 mg/ml)", aldus Petro.
"Het valt op dat Brussel het verst geevolueerd is in het vapegebeuren. Het multiculturele en internationale aspect van onze hoofdstad speelt daarin ongetwijfeld mee zijn rol"
Ontwikkeld in japan
Alle Logic e-liquids worden ontwikkeld in Japan volgens de hoogste internationale kwaliteitsnormen en worden daarna door een onafhankelijk panel getest om ook te voldoen aan de hoogste eisen qua smaakbeleving. Pas wanneer een Logic e-liquid ook aan deze beide criteria beantwoordt, zal hij effectief gecommercialiseerd worden.
"Het is belangrijk dat men enkel in zee gaat met fabrikanten en leveranciers die producten verkopen die aan alle kwaliteitseisen voldoen"
En geproduceerd in europa
De liquids zelf worden allemaal geproduceerd in Europa met opnieuw oog voor de hoogste internationale kwaliteitsnormen en -eisen. Gezien deze snel bewegende markt zullen extra smaken en nicotinegehaltes zeer waarschijnlijk nog in de toekomst volgen. JTI doet onderzoek naar wat werkt en wat niet, checkt welke smaken goed in de markt kunnen liggen en beslist dan pas om ze te commercialiseren.
AFTERSALESKWALITEITSGARANTIE
Tot slot is er de aftersaleskwaliteitsgarantie: 2 jaar garantie op het toestel en een 24h call service voor zowel retailers als vapers/gebruikers op (0)800/92.200.
